středa 26. listopadu 2014

Alcatraz

Host rodiče s dětmi v neděli odletěli na Floridu a malí byli smutní, že neletím s nimi. Malý mě objímal na rozloučenou asi 5 minut, a to zrovna on většinou takové věci moc neřeší.. Na dveřích od pokoje mi nechali velký plakát, na který napsali Happy Birthday, nakreslili Golden Gate Bridge a pár dalších obrázků dokola (udělali to ve stylu hry monopoly), abych měla od nich aspoň něco v sobotu na narozeniny, než přijedou :).


V pondělí odpoledne jsem vyzvedla 3 holky z letiště. Projely jsme se po městě a stihly zajet na Twin Peaks, slavnou točitou a strmou část Lombard Street, Palace of Fine Arts, kde jsme se na chvíli prošly a kolem Golden Gatu domů k nám.

Palace of Fine Arts
 V úterý jsme měli koupenou tour na Alcatraz. V poledne nás tam zavezli na lodi s tím, že se zpátky můžem vrátit v jaký čas chceme my. Lodě odtamtud jezdily dvakrát za hodinu. Takže to nebylo hektické ve stylu, že bychom musely vše stihnout za dvě hodiny, což bylo super. Nejprv jsme šly s nějakou průvodkyní a poslouchaly, jaký býval život na Alcatrazu. Pak jsme došly k věznici a po vstupu do budovy jsme každá dostala sluchátka a přehrávač a takhle jsme měly svou vlastní tour s vlastním ,,průvodcem", vyprávění jsme si mohly pozastavit na jak dlouho a kdy jsme chtěly a po tom, co jsme si prohlídly a pročetly vše v jedné místnosti, jsme zase zmáčkly play a šly si svým vlastním tempem bez toho, abychom se na někoho musely ohlížet. Hodně mě to bavilo, protože to nebylo monotónní vyprávění jednoho člověka, ale vypravěči se střídali, některé části byly vyprávěny z pohledu vězně apod., do toho měli dobře udělané různé zvukové efekty. Z ostrova, kde je Alcatraz, byl neskutečně krásný výhled na San Francisco a počasí nám vyšlo skvěle. Vrátili jsme se asi až po 4 hodinách zpátky na pevninu a šly se projít kolem vody k Pier 39. Na pozdní oběd jsme si dali typický San Franciscký clam chowder v sourdough bread bowl a zbytek dne jsme strávily na Pier pozorováním lachtanů, nakupováním suvenýrů atd.

Pohled z lodi - Coit Tower napravo, Transamerica Pyramid vlevo
  Alcatraz:


Cela


,,Hole" - typ cely bez denního světla


Dvorek, kam mohli vězni za odměnu

Výhled na Golden Gate Bridge

Výhled na Downtown San FranciscoVězeňská kuchyň

Bay Bridge a Downtown
1 komentář:

  1. Ani nevíš jak hrozně ti závidím, že jsi prožila celé 2 roky...neuvěřitelné 2 roky zrovna v SF. Nevím kolik toho můžu a mám závidět, ale je to paráda...

    OdpovědětVymazat